
Set Of Two Metal Deer Planters (Min 2) By Kalalou
Perfect for your Holiday tabletop or mantle, this cute pair will bring a winter wonderland with them. Fill them with pinecones or other plants to give them life!
Specifications
| Product Dimensions: | Large: 14" x 9" x 18"t Small: 11.5" x 9" x 18.5"t |
| Product Color: | Gray |
| Product Material: | Galvanized Metal |
| Product Finish: | Galvanized |
| Construction: | Galvanized Metal |
| Function: | Planter |
| Theme: | HOLIDAY |
| Product SKU: | CMN1207K |
| Product UPC: | 841628118667 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Not water tight. |
| Set includes 2 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Set Of Two Metal Deer Planters (Min 2) By Kalalou
Perfect for your Holiday tabletop or mantle, this cute pair will bring a winter wonderland with them. Fill them with pinecones or other plants to give them life!
Specifications
| Product Dimensions: | Large: 14" x 9" x 18"t Small: 11.5" x 9" x 18.5"t |
| Product Color: | Gray |
| Product Material: | Galvanized Metal |
| Product Finish: | Galvanized |
| Construction: | Galvanized Metal |
| Function: | Planter |
| Theme: | HOLIDAY |
| Product SKU: | CMN1207K |
| Product UPC: | 841628118667 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Not water tight. |
| Set includes 2 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Perfect for your Holiday tabletop or mantle, this cute pair will bring a winter wonderland with them. Fill them with pinecones or other plants to give them life!
Specifications
| Product Dimensions: | Large: 14" x 9" x 18"t Small: 11.5" x 9" x 18.5"t |
| Product Color: | Gray |
| Product Material: | Galvanized Metal |
| Product Finish: | Galvanized |
| Construction: | Galvanized Metal |
| Function: | Planter |
| Theme: | HOLIDAY |
| Product SKU: | CMN1207K |
| Product UPC: | 841628118667 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Not water tight. |
| Set includes 2 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























