
Set Of Two Hand Carved Round Wooden Bowls (Min 2) By Kalalou
Hand-carved, this set of two wooden bowls are earthy and simple. This duo is perfect for holding dry food and knick-knacks of varying shapes and sizes
Specifications
| Product Dimensions: | Large: 10.5"d x 3"t Small: 9.5"d x 2.5"t |
| Product Color: | Tan |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Natural |
| Construction: | Carved |
| Function: | Decor |
| Theme: | French Country |
| Product SKU: | CMH1023K |
| Product UPC: | 841628118643 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 2 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images


Set Of Two Hand Carved Round Wooden Bowls (Min 2) By Kalalou
Hand-carved, this set of two wooden bowls are earthy and simple. This duo is perfect for holding dry food and knick-knacks of varying shapes and sizes
Specifications
| Product Dimensions: | Large: 10.5"d x 3"t Small: 9.5"d x 2.5"t |
| Product Color: | Tan |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Natural |
| Construction: | Carved |
| Function: | Decor |
| Theme: | French Country |
| Product SKU: | CMH1023K |
| Product UPC: | 841628118643 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 2 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Hand-carved, this set of two wooden bowls are earthy and simple. This duo is perfect for holding dry food and knick-knacks of varying shapes and sizes
Specifications
| Product Dimensions: | Large: 10.5"d x 3"t Small: 9.5"d x 2.5"t |
| Product Color: | Tan |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Natural |
| Construction: | Carved |
| Function: | Decor |
| Theme: | French Country |
| Product SKU: | CMH1023K |
| Product UPC: | 841628118643 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 2 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























