
Set of Two Grey Velvet Tufted Dining Chairs By Homeroots
Add a touch of glamour to your home with the Gray Velvet Tufted Dining Chair Set of 2! This gorgeous chair features a solid wood frame masterfully upholstered with gray velvet tufted in a deep diamond pattern. A stainless steel handle on the back of the chair makes it easy for handling and the design is finished off with elegant nailhead trim. 35" H x 22" W x 24" D
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 22" W x 24" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Velvet, Stainless Steel |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472184 |
| Product UPC: | 606114578543 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $942.09
-65%$942.09
$329.73More Images








Set of Two Grey Velvet Tufted Dining Chairs By Homeroots
Add a touch of glamour to your home with the Gray Velvet Tufted Dining Chair Set of 2! This gorgeous chair features a solid wood frame masterfully upholstered with gray velvet tufted in a deep diamond pattern. A stainless steel handle on the back of the chair makes it easy for handling and the design is finished off with elegant nailhead trim. 35" H x 22" W x 24" D
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 22" W x 24" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Velvet, Stainless Steel |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472184 |
| Product UPC: | 606114578543 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a touch of glamour to your home with the Gray Velvet Tufted Dining Chair Set of 2! This gorgeous chair features a solid wood frame masterfully upholstered with gray velvet tufted in a deep diamond pattern. A stainless steel handle on the back of the chair makes it easy for handling and the design is finished off with elegant nailhead trim. 35" H x 22" W x 24" D
Specifications
| Product Dimensions: | 35" H x 22" W x 24" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Velvet, Stainless Steel |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472184 |
| Product UPC: | 606114578543 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























