
Set of Two Green Modern Dining Chairs By Homeroots
Revamp your kitchen or dining room with the Green Modern Dining Chair Set of 2! With its stainless steel frame in a gold finish and plush padded seating, it radiates retro elegance and superb style. The upholstered backrest provides ultimate comfort and perfect support for extended seating. A stylish addition to any home! 31" H x 24" W x 23" D
Specifications
| Product Dimensions: | 31" H x 24" W x 23" D |
| Product Color: | Green |
| Product Material: | Velvet, Stainless Steel |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472189 |
| Product UPC: | 606114578598 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $424.83
-65%$424.83
$148.69More Images



Set of Two Green Modern Dining Chairs By Homeroots
Revamp your kitchen or dining room with the Green Modern Dining Chair Set of 2! With its stainless steel frame in a gold finish and plush padded seating, it radiates retro elegance and superb style. The upholstered backrest provides ultimate comfort and perfect support for extended seating. A stylish addition to any home! 31" H x 24" W x 23" D
Specifications
| Product Dimensions: | 31" H x 24" W x 23" D |
| Product Color: | Green |
| Product Material: | Velvet, Stainless Steel |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472189 |
| Product UPC: | 606114578598 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Revamp your kitchen or dining room with the Green Modern Dining Chair Set of 2! With its stainless steel frame in a gold finish and plush padded seating, it radiates retro elegance and superb style. The upholstered backrest provides ultimate comfort and perfect support for extended seating. A stylish addition to any home! 31" H x 24" W x 23" D
Specifications
| Product Dimensions: | 31" H x 24" W x 23" D |
| Product Color: | Green |
| Product Material: | Velvet, Stainless Steel |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472189 |
| Product UPC: | 606114578598 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























