
Set of Two Gray Walnut Dining Chairs By Homeroots
Add timeless elegance and function to your dining room with the Gray Walnut Dining Chair! This extraordinarily beautiful chair is made with a solid wood frame and soft faux leather upholstery with clean elegant lines. The wooden legs are sturdy and feature a classic walnut finish that gives them lasting appeal. 39" H x 19" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 39" H x 19" W x 21" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Faux Leather, Solid Wood, Veneer |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472151 |
| Product UPC: | 606114578215 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $983.78
-65%$983.78
$344.32More Images


Set of Two Gray Walnut Dining Chairs By Homeroots
Add timeless elegance and function to your dining room with the Gray Walnut Dining Chair! This extraordinarily beautiful chair is made with a solid wood frame and soft faux leather upholstery with clean elegant lines. The wooden legs are sturdy and feature a classic walnut finish that gives them lasting appeal. 39" H x 19" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 39" H x 19" W x 21" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Faux Leather, Solid Wood, Veneer |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472151 |
| Product UPC: | 606114578215 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add timeless elegance and function to your dining room with the Gray Walnut Dining Chair! This extraordinarily beautiful chair is made with a solid wood frame and soft faux leather upholstery with clean elegant lines. The wooden legs are sturdy and feature a classic walnut finish that gives them lasting appeal. 39" H x 19" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 39" H x 19" W x 21" D |
| Product Color: | Grey |
| Product Material: | Faux Leather, Solid Wood, Veneer |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472151 |
| Product UPC: | 606114578215 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























