
Set of Two Dark Gray Walnut Modern Dining Chairs By Homeroots
Stylish and elegant, the Dark Gray Walnut Modern Dining Chair Set of 2 is a perfect choice for mid-century dining rooms. The plush upholstered seat and back are accented by a sturdy rubberwood frame in a gorgeous walnut finish. With its timeless design, it can easily blend into any home decor style providing an inviting centerpiece for your guests. 32" H x 20" W x 22" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 20" W x 22" D |
| Product Color: | Dark Grey |
| Product Material: | Fabric, Solid Wood, Veneer |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472160 |
| Product UPC: | 606114578307 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Set of Two Dark Gray Walnut Modern Dining Chairs By Homeroots
Stylish and elegant, the Dark Gray Walnut Modern Dining Chair Set of 2 is a perfect choice for mid-century dining rooms. The plush upholstered seat and back are accented by a sturdy rubberwood frame in a gorgeous walnut finish. With its timeless design, it can easily blend into any home decor style providing an inviting centerpiece for your guests. 32" H x 20" W x 22" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 20" W x 22" D |
| Product Color: | Dark Grey |
| Product Material: | Fabric, Solid Wood, Veneer |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472160 |
| Product UPC: | 606114578307 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stylish and elegant, the Dark Gray Walnut Modern Dining Chair Set of 2 is a perfect choice for mid-century dining rooms. The plush upholstered seat and back are accented by a sturdy rubberwood frame in a gorgeous walnut finish. With its timeless design, it can easily blend into any home decor style providing an inviting centerpiece for your guests. 32" H x 20" W x 22" D
Specifications
| Product Dimensions: | 32" H x 20" W x 22" D |
| Product Color: | Dark Grey |
| Product Material: | Fabric, Solid Wood, Veneer |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472160 |
| Product UPC: | 606114578307 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























