
Set of Two Dark Gray Modern Dining Chairs By Homeroots
A blend of vintage modernity and glam deco style, the Dark Gray Modern Dining Chair Set of 2 energizes your living space with its clean lines and mid-century design. The chair's base is made out of metal and finished off in black with gold details. The two-tone upholstery on the seat and backrest radiates elegance and style. 33" H x 19" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 19" W x 21" D |
| Product Color: | Dark Grey |
| Product Material: | Faux Leather, Fabric, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472271 |
| Product UPC: | 606114579410 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $577.33
-65%$577.33
$202.07More Images





Set of Two Dark Gray Modern Dining Chairs By Homeroots
A blend of vintage modernity and glam deco style, the Dark Gray Modern Dining Chair Set of 2 energizes your living space with its clean lines and mid-century design. The chair's base is made out of metal and finished off in black with gold details. The two-tone upholstery on the seat and backrest radiates elegance and style. 33" H x 19" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 19" W x 21" D |
| Product Color: | Dark Grey |
| Product Material: | Faux Leather, Fabric, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472271 |
| Product UPC: | 606114579410 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
A blend of vintage modernity and glam deco style, the Dark Gray Modern Dining Chair Set of 2 energizes your living space with its clean lines and mid-century design. The chair's base is made out of metal and finished off in black with gold details. The two-tone upholstery on the seat and backrest radiates elegance and style. 33" H x 19" W x 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 33" H x 19" W x 21" D |
| Product Color: | Dark Grey |
| Product Material: | Faux Leather, Fabric, Metal |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 472271 |
| Product UPC: | 606114579410 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























