
Set of Two Dark Gray Fabric Dining Chairs By Homeroots
Elegant and casually modern, the Dark Gray Fabric Dining Chair Set of 2 is an ideal choice for bright and colorful kitchens and dining rooms. The solid beechwood base and legs are sturdy and super long-lasting. On top of it, the ergonomic bucket seat provides ultimate support and comfort and is upholstered with a modern gray fabric. 41" H x 18" W x 30" D
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 18" W x 30" D |
| Product Color: | Dark Grey |
| Product Material: | Solid Wood, Fabric |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472155 |
| Product UPC: | 606114578253 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Set of Two Dark Gray Fabric Dining Chairs By Homeroots
Elegant and casually modern, the Dark Gray Fabric Dining Chair Set of 2 is an ideal choice for bright and colorful kitchens and dining rooms. The solid beechwood base and legs are sturdy and super long-lasting. On top of it, the ergonomic bucket seat provides ultimate support and comfort and is upholstered with a modern gray fabric. 41" H x 18" W x 30" D
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 18" W x 30" D |
| Product Color: | Dark Grey |
| Product Material: | Solid Wood, Fabric |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472155 |
| Product UPC: | 606114578253 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elegant and casually modern, the Dark Gray Fabric Dining Chair Set of 2 is an ideal choice for bright and colorful kitchens and dining rooms. The solid beechwood base and legs are sturdy and super long-lasting. On top of it, the ergonomic bucket seat provides ultimate support and comfort and is upholstered with a modern gray fabric. 41" H x 18" W x 30" D
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 18" W x 30" D |
| Product Color: | Dark Grey |
| Product Material: | Solid Wood, Fabric |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472155 |
| Product UPC: | 606114578253 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























