
Set Of Two Candy Corn Lanterns By Kalalou
Light up these candy corn lanterns for sweet delight on fright night. This set of two candy corn characters with funny faces brings big smiles. Each lantern is 7" tall.
Specifications
| Product Dimension: | 5" L x 5" W x 7" H |
| Product Color: | MULTI |
| Product Material: | TERRACOTTA |
| Product Finish: | PAINTED/DISTRESSED |
| Product SKU: | H4406 |
| Product UPC: | 841628197532 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handmade by artisans in Honduras. Window in the back for tealight candle. |
| Set includes 2 pieces. Same size. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Set Of Two Candy Corn Lanterns By Kalalou
Light up these candy corn lanterns for sweet delight on fright night. This set of two candy corn characters with funny faces brings big smiles. Each lantern is 7" tall.
Specifications
| Product Dimension: | 5" L x 5" W x 7" H |
| Product Color: | MULTI |
| Product Material: | TERRACOTTA |
| Product Finish: | PAINTED/DISTRESSED |
| Product SKU: | H4406 |
| Product UPC: | 841628197532 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handmade by artisans in Honduras. Window in the back for tealight candle. |
| Set includes 2 pieces. Same size. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Light up these candy corn lanterns for sweet delight on fright night. This set of two candy corn characters with funny faces brings big smiles. Each lantern is 7" tall.
Specifications
| Product Dimension: | 5" L x 5" W x 7" H |
| Product Color: | MULTI |
| Product Material: | TERRACOTTA |
| Product Finish: | PAINTED/DISTRESSED |
| Product SKU: | H4406 |
| Product UPC: | 841628197532 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Handmade by artisans in Honduras. Window in the back for tealight candle. |
| Set includes 2 pieces. Same size. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























