
Set of Two Blue Fabric Dining Chairs By Homeroots
Vibrant and casually modern, the Blue Fabric Dining Chair Set of 2 is an ideal choice for bright and colorful kitchens and dining rooms. The solid beechwood base and legs are sturdy and super long-lasting. On top of it, the ergonomic bucket seat provides ultimate support and comfort and is upholstered with a vibrant blue fabric. 41" H x 18" W x 30" D
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 18" W x 30" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Solid Wood, Fabric |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472156 |
| Product UPC: | 606114578260 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Set of Two Blue Fabric Dining Chairs By Homeroots
Vibrant and casually modern, the Blue Fabric Dining Chair Set of 2 is an ideal choice for bright and colorful kitchens and dining rooms. The solid beechwood base and legs are sturdy and super long-lasting. On top of it, the ergonomic bucket seat provides ultimate support and comfort and is upholstered with a vibrant blue fabric. 41" H x 18" W x 30" D
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 18" W x 30" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Solid Wood, Fabric |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472156 |
| Product UPC: | 606114578260 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Vibrant and casually modern, the Blue Fabric Dining Chair Set of 2 is an ideal choice for bright and colorful kitchens and dining rooms. The solid beechwood base and legs are sturdy and super long-lasting. On top of it, the ergonomic bucket seat provides ultimate support and comfort and is upholstered with a vibrant blue fabric. 41" H x 18" W x 30" D
Specifications
| Product Dimensions: | 41" H x 18" W x 30" D |
| Product Color: | Blue |
| Product Material: | Solid Wood, Fabric |
| Product Shipping: | LTL |
| Product Assembly: | NO |
| Product SKU: | 472156 |
| Product UPC: | 606114578260 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























