
Set of Two 29” Amber Glass And Silver Table Lamp By Homeroots
Elevate the decor of your home with this Set of Two 29” Amber Glass And Silver Metal Table Lamp. Made from high quality metal and chrome, each lamp in this set features an amber glass and metal lamp base with an urn design that adds to the allure of the piece. The smooth white taper drum shade supports two bulb holders, ensuring more functionality for you. 28.5” x 15” x 15”
Specifications
| Product Dimensions: | 28.5" H x 15" W x 15" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 476138 |
| Product UPC: | 606114642268 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $344.00
-65%$344.00
$120.40More Images



Set of Two 29” Amber Glass And Silver Table Lamp By Homeroots
Elevate the decor of your home with this Set of Two 29” Amber Glass And Silver Metal Table Lamp. Made from high quality metal and chrome, each lamp in this set features an amber glass and metal lamp base with an urn design that adds to the allure of the piece. The smooth white taper drum shade supports two bulb holders, ensuring more functionality for you. 28.5” x 15” x 15”
Specifications
| Product Dimensions: | 28.5" H x 15" W x 15" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 476138 |
| Product UPC: | 606114642268 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Elevate the decor of your home with this Set of Two 29” Amber Glass And Silver Metal Table Lamp. Made from high quality metal and chrome, each lamp in this set features an amber glass and metal lamp base with an urn design that adds to the allure of the piece. The smooth white taper drum shade supports two bulb holders, ensuring more functionality for you. 28.5” x 15” x 15”
Specifications
| Product Dimensions: | 28.5" H x 15" W x 15" D |
| Product Color: | Silver |
| Product Material: | Metal |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 476138 |
| Product UPC: | 606114642268 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























