
Set of Two 27” Ceramic And Marble Table Lamps By Homeroots
Beautify your home with this Set of Two 27” Ceramic And Marble Table Lamps. The lamps in this set feature a ceramic vase like lamp body with a beautiful black speckled marble finish. The lampshade is made from highquality hardback linen and is a smooth white to complement the dark coloring of the body. This set is the perfect fixture to bighten your licung rooim, dining room, or bedroom. 27” x 15” x 15”
Specifications
| Product Dimensions: | 27" H x 15" W x 15" D |
| Product Color: | Marble |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 476141 |
| Product UPC: | 606114642299 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $399.05
-65%$399.05
$139.67More Images




Set of Two 27” Ceramic And Marble Table Lamps By Homeroots
Beautify your home with this Set of Two 27” Ceramic And Marble Table Lamps. The lamps in this set feature a ceramic vase like lamp body with a beautiful black speckled marble finish. The lampshade is made from highquality hardback linen and is a smooth white to complement the dark coloring of the body. This set is the perfect fixture to bighten your licung rooim, dining room, or bedroom. 27” x 15” x 15”
Specifications
| Product Dimensions: | 27" H x 15" W x 15" D |
| Product Color: | Marble |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 476141 |
| Product UPC: | 606114642299 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Beautify your home with this Set of Two 27” Ceramic And Marble Table Lamps. The lamps in this set feature a ceramic vase like lamp body with a beautiful black speckled marble finish. The lampshade is made from highquality hardback linen and is a smooth white to complement the dark coloring of the body. This set is the perfect fixture to bighten your licung rooim, dining room, or bedroom. 27” x 15” x 15”
Specifications
| Product Dimensions: | 27" H x 15" W x 15" D |
| Product Color: | Marble |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 476141 |
| Product UPC: | 606114642299 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























