
Set of Two 26” Navy Blue Glass Table Lamps By Homeroots
Transform your home with this Set of Two 26” Navy Blue Glass Table Lamps. This set features a wide navy blue glass bottom that tapers from the bottom up and sits on a slim silver steel base. The lampshade itself is white and has a tapered drum shape, which makes it perfect for your living room, dining room, or office space. 25.5” x 14” x 14”
Specifications
| Product Dimensions: | 25.5" H x 14" W x 14" D |
| Product Color: | Navy Blue |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 476135 |
| Product UPC: | 606114642237 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $263.96
-65%$263.96
$92.39More Images



Set of Two 26” Navy Blue Glass Table Lamps By Homeroots
Transform your home with this Set of Two 26” Navy Blue Glass Table Lamps. This set features a wide navy blue glass bottom that tapers from the bottom up and sits on a slim silver steel base. The lampshade itself is white and has a tapered drum shape, which makes it perfect for your living room, dining room, or office space. 25.5” x 14” x 14”
Specifications
| Product Dimensions: | 25.5" H x 14" W x 14" D |
| Product Color: | Navy Blue |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 476135 |
| Product UPC: | 606114642237 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Transform your home with this Set of Two 26” Navy Blue Glass Table Lamps. This set features a wide navy blue glass bottom that tapers from the bottom up and sits on a slim silver steel base. The lampshade itself is white and has a tapered drum shape, which makes it perfect for your living room, dining room, or office space. 25.5” x 14” x 14”
Specifications
| Product Dimensions: | 25.5" H x 14" W x 14" D |
| Product Color: | Navy Blue |
| Product Material: | Glass |
| Product Style: | Traditional |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product Assembly: | YES |
| Product SKU: | 476135 |
| Product UPC: | 606114642237 |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























