
Set Of Two 21" White Aluminum Arm Chair By Homeroots
This Set Of Two 21" White Aluminum Arm Chair Is The Perfect Decorative Yet Functional Accessory For Your Home. The Sturdy Inner Frame Is Built With High Quality Metal, Includes Armrests, And Features A Open Back That Is Accented With Soft And Comfortable Cushioning. Offer Includes 2 Chairs. 34.9" H X 21.3" W X 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 34.9" H x 21.3" W x 21" D |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Color: | Silver |
| Product Weight: | 20.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 391723 |
| Product UPC: | 808230019348 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $595.85
-65%$595.85
$208.55More Images








Set Of Two 21" White Aluminum Arm Chair By Homeroots
This Set Of Two 21" White Aluminum Arm Chair Is The Perfect Decorative Yet Functional Accessory For Your Home. The Sturdy Inner Frame Is Built With High Quality Metal, Includes Armrests, And Features A Open Back That Is Accented With Soft And Comfortable Cushioning. Offer Includes 2 Chairs. 34.9" H X 21.3" W X 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 34.9" H x 21.3" W x 21" D |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Color: | Silver |
| Product Weight: | 20.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 391723 |
| Product UPC: | 808230019348 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Set Of Two 21" White Aluminum Arm Chair Is The Perfect Decorative Yet Functional Accessory For Your Home. The Sturdy Inner Frame Is Built With High Quality Metal, Includes Armrests, And Features A Open Back That Is Accented With Soft And Comfortable Cushioning. Offer Includes 2 Chairs. 34.9" H X 21.3" W X 21" D
Specifications
| Product Dimensions: | 34.9" H x 21.3" W x 21" D |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Color: | Silver |
| Product Weight: | 20.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 391723 |
| Product UPC: | 808230019348 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























