
Set Of Two 18" White Aluminum Side Chair By Homeroots
This Set Of Two 18" White Aluminum Side Chair Will Add A Beautiful Decorative Accent To Your Decor. Giving The Chair Stability And Structure, The Inner Frame Is Constructed With High Quality Metal And Features A Open Back That Comes Complete With Soft And Comfortable Cushioning. Chair Comes Packaged As A Set Of 2. 34.9" H X 18" W X 20.7" D
Specifications
| Product Dimensions: | 34.9" H x 18" W x 20.7" D |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Color: | Silver |
| Product Weight: | 18.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 391724 |
| Product UPC: | 808230019355 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $348.48
-65%$348.48
$121.97More Images








Set Of Two 18" White Aluminum Side Chair By Homeroots
This Set Of Two 18" White Aluminum Side Chair Will Add A Beautiful Decorative Accent To Your Decor. Giving The Chair Stability And Structure, The Inner Frame Is Constructed With High Quality Metal And Features A Open Back That Comes Complete With Soft And Comfortable Cushioning. Chair Comes Packaged As A Set Of 2. 34.9" H X 18" W X 20.7" D
Specifications
| Product Dimensions: | 34.9" H x 18" W x 20.7" D |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Color: | Silver |
| Product Weight: | 18.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 391724 |
| Product UPC: | 808230019355 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Set Of Two 18" White Aluminum Side Chair Will Add A Beautiful Decorative Accent To Your Decor. Giving The Chair Stability And Structure, The Inner Frame Is Constructed With High Quality Metal And Features A Open Back That Comes Complete With Soft And Comfortable Cushioning. Chair Comes Packaged As A Set Of 2. 34.9" H X 18" W X 20.7" D
Specifications
| Product Dimensions: | 34.9" H x 18" W x 20.7" D |
| Product Material: | Aluminum |
| Product Color: | Silver |
| Product Weight: | 18.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 391724 |
| Product UPC: | 808230019355 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























