
Set Of Three Wooden Trays By Homeroots
With this Set of Three Wooden Trays you can add a touch of rustic design to your home. There are three trays in this set which are all made from solid wood. These trays have a rectangular shape with raised edges and features a dark brown varnish on them which allows the wooden details to show through. There are metal handles on either side of each tray which have a dark brown finish on them. The different sizes of these trays make them suitable for decorative use or as serving trays as well. 3" H x 16.5" W x 27" D
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 16.5in W x 27in D x 3in H |
| Product Material: | Solid Wood / Metal |
| Finish: | Dark Brown Finish |
| Product Color: | Dark Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230005099 |
| Product SKU: | 397888 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Set Of Three Wooden Trays By Homeroots
With this Set of Three Wooden Trays you can add a touch of rustic design to your home. There are three trays in this set which are all made from solid wood. These trays have a rectangular shape with raised edges and features a dark brown varnish on them which allows the wooden details to show through. There are metal handles on either side of each tray which have a dark brown finish on them. The different sizes of these trays make them suitable for decorative use or as serving trays as well. 3" H x 16.5" W x 27" D
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 16.5in W x 27in D x 3in H |
| Product Material: | Solid Wood / Metal |
| Finish: | Dark Brown Finish |
| Product Color: | Dark Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230005099 |
| Product SKU: | 397888 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
With this Set of Three Wooden Trays you can add a touch of rustic design to your home. There are three trays in this set which are all made from solid wood. These trays have a rectangular shape with raised edges and features a dark brown varnish on them which allows the wooden details to show through. There are metal handles on either side of each tray which have a dark brown finish on them. The different sizes of these trays make them suitable for decorative use or as serving trays as well. 3" H x 16.5" W x 27" D
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 16.5in W x 27in D x 3in H |
| Product Material: | Solid Wood / Metal |
| Finish: | Dark Brown Finish |
| Product Color: | Dark Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230005099 |
| Product SKU: | 397888 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























