
Set Of Three Rustic Teak Bowls By Kalalou
Unfinished Indonesian teak bowls make a layered display. Each piece will have a unique size and shape. Stack them for a tiered look, or exhibit florals and fruits throughout your home on these natural wonders.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 10.2" L x 10.2" W x 5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Teak |
| Product Finish: | Natural |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | DAM1000 |
| Product UPC: | 841628194845 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $97.95
-65%$97.95
$34.28More Images


Set Of Three Rustic Teak Bowls By Kalalou
Unfinished Indonesian teak bowls make a layered display. Each piece will have a unique size and shape. Stack them for a tiered look, or exhibit florals and fruits throughout your home on these natural wonders.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 10.2" L x 10.2" W x 5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Teak |
| Product Finish: | Natural |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | DAM1000 |
| Product UPC: | 841628194845 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Unfinished Indonesian teak bowls make a layered display. Each piece will have a unique size and shape. Stack them for a tiered look, or exhibit florals and fruits throughout your home on these natural wonders.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 10.2" L x 10.2" W x 5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Teak |
| Product Finish: | Natural |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | DAM1000 |
| Product UPC: | 841628194845 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























