
Set Of Three Natural Wooden Mushrooms By Kalalou
These wooden toadstools are ready for display or your creative additions. Plain wooden mushroom statues can easily blend with other decorative pieces, or you can paint them for a vivid home project.
Specifications
| Product Dimensions: | Large: 7.5"d x 11"t Medium: 5"d x 8.5"t Small: 4.5"d x 6"t |
| Product Color: | Tan |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Unfinished |
| Construction: | Turned |
| Function: | Decor |
| Theme: | Transitional |
| Product SKU: | CFAN1133K |
| Product UPC: | 841628107708 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $75.95
-65%$75.95
$26.58More Images




Set Of Three Natural Wooden Mushrooms By Kalalou
These wooden toadstools are ready for display or your creative additions. Plain wooden mushroom statues can easily blend with other decorative pieces, or you can paint them for a vivid home project.
Specifications
| Product Dimensions: | Large: 7.5"d x 11"t Medium: 5"d x 8.5"t Small: 4.5"d x 6"t |
| Product Color: | Tan |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Unfinished |
| Construction: | Turned |
| Function: | Decor |
| Theme: | Transitional |
| Product SKU: | CFAN1133K |
| Product UPC: | 841628107708 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
These wooden toadstools are ready for display or your creative additions. Plain wooden mushroom statues can easily blend with other decorative pieces, or you can paint them for a vivid home project.
Specifications
| Product Dimensions: | Large: 7.5"d x 11"t Medium: 5"d x 8.5"t Small: 4.5"d x 6"t |
| Product Color: | Tan |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Unfinished |
| Construction: | Turned |
| Function: | Decor |
| Theme: | Transitional |
| Product SKU: | CFAN1133K |
| Product UPC: | 841628107708 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























