
Set Of Three Natural Wooden Gourd Pots By Kalalou
This set of three unfinished wood planters is an elegant neutral addition to any home decor. The sizes are as follows: small: 4.5"D, medium: 6.5"D, and large: 7.5"D. Separate them for multiple plants or tier them for a layered look.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 8.58" L x " W x 10.5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CFAN1125 |
| Product UPC: | 841628193725 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $89.95
-65%$89.95
$31.48More Images






Set Of Three Natural Wooden Gourd Pots By Kalalou
This set of three unfinished wood planters is an elegant neutral addition to any home decor. The sizes are as follows: small: 4.5"D, medium: 6.5"D, and large: 7.5"D. Separate them for multiple plants or tier them for a layered look.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 8.58" L x " W x 10.5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CFAN1125 |
| Product UPC: | 841628193725 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This set of three unfinished wood planters is an elegant neutral addition to any home decor. The sizes are as follows: small: 4.5"D, medium: 6.5"D, and large: 7.5"D. Separate them for multiple plants or tier them for a layered look.
Specifications
| Product Type: | Decor |
| Product Dimension: | 8.58" L x " W x 10.5" H |
| Product Color: | Brown |
| Product Material: | Wood |
| Product Finish: | Distressed |
| Product Theme: | Transitional |
| Care Instruction: | Wipe clean with lint free cloth. |
| Product SKU: | CFAN1125 |
| Product UPC: | 841628193725 |
| Brand: | Kalalou |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























