
Set Of Three Black Ceramic Dinner Plate, Salad Plate, Bowl By Kalalou
Setting the table just got simpler with this set of three. Black ceramic dinner plate salad plate and bowl make a statement on any table. Grab the mug to complete the set.
Specifications
| Product Dimensions: | Dinner Plate: 10.25"d x 0.75"t Salad Plate: 7.75"d x 0.75"t Bowl: 5.75" x 2.75"t |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Finish: | Matte |
| Function: | Dinnerware |
| Product SKU: | CTE1024 |
| Product UPC: | 841628116441 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 3 pieces. One each style. (dinner plate, salad plate, and bowl). |
| Care Instructions - Dishwasher Safe |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Set Of Three Black Ceramic Dinner Plate, Salad Plate, Bowl By Kalalou
Setting the table just got simpler with this set of three. Black ceramic dinner plate salad plate and bowl make a statement on any table. Grab the mug to complete the set.
Specifications
| Product Dimensions: | Dinner Plate: 10.25"d x 0.75"t Salad Plate: 7.75"d x 0.75"t Bowl: 5.75" x 2.75"t |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Finish: | Matte |
| Function: | Dinnerware |
| Product SKU: | CTE1024 |
| Product UPC: | 841628116441 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 3 pieces. One each style. (dinner plate, salad plate, and bowl). |
| Care Instructions - Dishwasher Safe |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Setting the table just got simpler with this set of three. Black ceramic dinner plate salad plate and bowl make a statement on any table. Grab the mug to complete the set.
Specifications
| Product Dimensions: | Dinner Plate: 10.25"d x 0.75"t Salad Plate: 7.75"d x 0.75"t Bowl: 5.75" x 2.75"t |
| Product Color: | Black |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Finish: | Matte |
| Function: | Dinnerware |
| Product SKU: | CTE1024 |
| Product UPC: | 841628116441 |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 3 pieces. One each style. (dinner plate, salad plate, and bowl). |
| Care Instructions - Dishwasher Safe |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























