
Set of Four Bohemian Gold Cocktail Table Set By Homeroots
Funky and unique, this set of Set of Four Bohemian Gold Cast Iron Cocktail Tables is a modern and slightly eclectic way to decorate your space. The set includes two round and two abstract gold powder coated finish over metal tabletops that configure together or can be used separately to create a truly unique visual experience. Some of the tabletops are solid and some have etched design elements, making these tables even more striking and unique. The bases of each have matte black open hairpin style legs and are in varying sizes so that the tops are in varying positions. 17"H x 24"W x 24"D
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 17in H |
| Product Material: | Cast Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Metal |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Brass |
| Top Shape: | Free form |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400886 |
| Product UPC: | 808230092013 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,130.84
-65%$1,130.84
$395.79Set of Four Bohemian Gold Cocktail Table Set By Homeroots
Funky and unique, this set of Set of Four Bohemian Gold Cast Iron Cocktail Tables is a modern and slightly eclectic way to decorate your space. The set includes two round and two abstract gold powder coated finish over metal tabletops that configure together or can be used separately to create a truly unique visual experience. Some of the tabletops are solid and some have etched design elements, making these tables even more striking and unique. The bases of each have matte black open hairpin style legs and are in varying sizes so that the tops are in varying positions. 17"H x 24"W x 24"D
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 17in H |
| Product Material: | Cast Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Metal |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Brass |
| Top Shape: | Free form |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400886 |
| Product UPC: | 808230092013 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Funky and unique, this set of Set of Four Bohemian Gold Cast Iron Cocktail Tables is a modern and slightly eclectic way to decorate your space. The set includes two round and two abstract gold powder coated finish over metal tabletops that configure together or can be used separately to create a truly unique visual experience. Some of the tabletops are solid and some have etched design elements, making these tables even more striking and unique. The bases of each have matte black open hairpin style legs and are in varying sizes so that the tops are in varying positions. 17"H x 24"W x 24"D
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 24in W x 24in D x 17in H |
| Product Material: | Cast Iron |
| Base Material: | Metal |
| Top Material: | Metal |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | Brass |
| Top Shape: | Free form |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400886 |
| Product UPC: | 808230092013 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























