
Set of 4 Modern Rustic Nesting Accent Tables By Homeroots
This Modern Rustic Set of 4 Nesting Accent Table raises the decor of your living space. The combination of the rustic natural multi grain acacia of this round table on the shiny stainless steel bases creates a unique and minimalist look we love. This fabulous set includes four total tables - use them separately or together as stylish and practical accents. Bonus that they nest together when not in use. 22.5" H x 21.75" W x 23" D
Specifications
| Product Category: | Nesting Tables |
| Product Dimensions: | 21.75in W x 23in D x 22.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Acacia Wood and Stainless Steel |
| Top Color: | Natural Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 388481 |
| Product UPC: | 4512822862828 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Rustic Nesting Accent Tables |
| Rustic Nesting Accent Tables |
| Nesting Accent Tables |
| Set Modern Rustic Nesting Accent |
| Modern Rustic Nesting Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $514.41
-65%$514.41
$180.04More Images




Set of 4 Modern Rustic Nesting Accent Tables By Homeroots
This Modern Rustic Set of 4 Nesting Accent Table raises the decor of your living space. The combination of the rustic natural multi grain acacia of this round table on the shiny stainless steel bases creates a unique and minimalist look we love. This fabulous set includes four total tables - use them separately or together as stylish and practical accents. Bonus that they nest together when not in use. 22.5" H x 21.75" W x 23" D
Specifications
| Product Category: | Nesting Tables |
| Product Dimensions: | 21.75in W x 23in D x 22.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Acacia Wood and Stainless Steel |
| Top Color: | Natural Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 388481 |
| Product UPC: | 4512822862828 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Rustic Nesting Accent Tables |
| Rustic Nesting Accent Tables |
| Nesting Accent Tables |
| Set Modern Rustic Nesting Accent |
| Modern Rustic Nesting Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Modern Rustic Set of 4 Nesting Accent Table raises the decor of your living space. The combination of the rustic natural multi grain acacia of this round table on the shiny stainless steel bases creates a unique and minimalist look we love. This fabulous set includes four total tables - use them separately or together as stylish and practical accents. Bonus that they nest together when not in use. 22.5" H x 21.75" W x 23" D
Specifications
| Product Category: | Nesting Tables |
| Product Dimensions: | 21.75in W x 23in D x 22.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Acacia Wood and Stainless Steel |
| Top Color: | Natural Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 388481 |
| Product UPC: | 4512822862828 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Rustic Nesting Accent Tables |
| Rustic Nesting Accent Tables |
| Nesting Accent Tables |
| Set Modern Rustic Nesting Accent |
| Modern Rustic Nesting Accent |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























