
Set Of 4 Modern Grey Barstools With Chrome Legs By Homeroots
This Simple And Modern Bar Stool With Curves And Style Will Add A Modern Touch To Your Kitchen Or Bar Area. With Chrome Legs And Cool Grey Pu Upholstered Seating, This Contemporary Yet Futuristic Bar Stool Will Be Sure To Please.
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 21" W x 19" D |
| Product Material: | Wood |
| Seat Material: | Solid + Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray |
| Seat Color: | Gray |
| Product Weight: | 15.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 383945 |
| Product UPC: | 4512822756417 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 26" Seat Height |
| Adjustable Height: No |
| Full Back |
| Grey Faux Leather Fabric |
| Swivel: No |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $404.94
-65%$404.94
$141.73More Images







Set Of 4 Modern Grey Barstools With Chrome Legs By Homeroots
This Simple And Modern Bar Stool With Curves And Style Will Add A Modern Touch To Your Kitchen Or Bar Area. With Chrome Legs And Cool Grey Pu Upholstered Seating, This Contemporary Yet Futuristic Bar Stool Will Be Sure To Please.
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 21" W x 19" D |
| Product Material: | Wood |
| Seat Material: | Solid + Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray |
| Seat Color: | Gray |
| Product Weight: | 15.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 383945 |
| Product UPC: | 4512822756417 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 26" Seat Height |
| Adjustable Height: No |
| Full Back |
| Grey Faux Leather Fabric |
| Swivel: No |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Simple And Modern Bar Stool With Curves And Style Will Add A Modern Touch To Your Kitchen Or Bar Area. With Chrome Legs And Cool Grey Pu Upholstered Seating, This Contemporary Yet Futuristic Bar Stool Will Be Sure To Please.
Specifications
| Product Dimensions: | 40" H x 21" W x 19" D |
| Product Material: | Wood |
| Seat Material: | Solid + Manufactured Wood |
| Product Color: | Gray |
| Seat Color: | Gray |
| Product Weight: | 15.00 Pounds |
| Product Assembly: | None |
| Product Shipping: | Parcel |
| Product SKU: | 383945 |
| Product UPC: | 4512822756417 |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 26" Seat Height |
| Adjustable Height: No |
| Full Back |
| Grey Faux Leather Fabric |
| Swivel: No |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























