
Set of 3 Modern Rustic Nesting Tables By Homeroots
This Set of 3 Modern Nesting Tables combines natural and rustic wood tabletops with geometric stainless steel bases that gives an updated casually elegant feel to your space. The nesting tables can be used together or separately and make great end, side, and accent tables that can nest away when not in use. The unique design and long lasting style can be used thruought the home. 20.5"" H x 16"" W x 20"" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 20in D x 20.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Stainless Steel |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Natural Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387689 |
| Product UPC: | 4512822846637 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Rustic Nesting Tables |
| Set Modern Rustic Nesting Tables |
| Rustic Nesting Tables |
| Set Modern Rustic Nesting |
| Modern Rustic Nesting |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images





Set of 3 Modern Rustic Nesting Tables By Homeroots
This Set of 3 Modern Nesting Tables combines natural and rustic wood tabletops with geometric stainless steel bases that gives an updated casually elegant feel to your space. The nesting tables can be used together or separately and make great end, side, and accent tables that can nest away when not in use. The unique design and long lasting style can be used thruought the home. 20.5"" H x 16"" W x 20"" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 20in D x 20.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Stainless Steel |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Natural Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387689 |
| Product UPC: | 4512822846637 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Rustic Nesting Tables |
| Set Modern Rustic Nesting Tables |
| Rustic Nesting Tables |
| Set Modern Rustic Nesting |
| Modern Rustic Nesting |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Set of 3 Modern Nesting Tables combines natural and rustic wood tabletops with geometric stainless steel bases that gives an updated casually elegant feel to your space. The nesting tables can be used together or separately and make great end, side, and accent tables that can nest away when not in use. The unique design and long lasting style can be used thruought the home. 20.5"" H x 16"" W x 20"" D
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 20in D x 20.5in H |
| Product Material: | Wood |
| Base Material: | Stainless Steel |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Stainless Steel |
| Finish: | Antiqued |
| Top Color: | Natural Brown |
| Top Shape: | Rectangular |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 387689 |
| Product UPC: | 4512822846637 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Rustic Nesting Tables |
| Set Modern Rustic Nesting Tables |
| Rustic Nesting Tables |
| Set Modern Rustic Nesting |
| Modern Rustic Nesting |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























