
Set of 2 White Marble and Iron Hexagonal Top Side Tables By Homeroots
Featuring a hexagonal top that is meticulously cut from premium, Banswara white marble, a set of two simple yet stylish end tables with an elegant look and feel. The stunning marble top on each table flaunts unique spot variations and is braced by four matte-black toned, solid iron legs with tabletop brackets and crossbracing. The combination of dark metal and white marble tones on the Vincent II set of end tables makes it a great addition to spaces based on the design styles.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 15.5in W x 15.5in D x 24.5in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380673 |
| Product UPC: | 4512822850917 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Marble Iron Hexagonal Tables |
| Marble Iron Hexagonal Tables |
| Set White Marble Iron Hexagonal |
| Iron Hexagonal Tables |
| White Marble Iron Hexagonal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $405.11
-65%$405.11
$141.79More Images






Set of 2 White Marble and Iron Hexagonal Top Side Tables By Homeroots
Featuring a hexagonal top that is meticulously cut from premium, Banswara white marble, a set of two simple yet stylish end tables with an elegant look and feel. The stunning marble top on each table flaunts unique spot variations and is braced by four matte-black toned, solid iron legs with tabletop brackets and crossbracing. The combination of dark metal and white marble tones on the Vincent II set of end tables makes it a great addition to spaces based on the design styles.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 15.5in W x 15.5in D x 24.5in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380673 |
| Product UPC: | 4512822850917 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Marble Iron Hexagonal Tables |
| Marble Iron Hexagonal Tables |
| Set White Marble Iron Hexagonal |
| Iron Hexagonal Tables |
| White Marble Iron Hexagonal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Featuring a hexagonal top that is meticulously cut from premium, Banswara white marble, a set of two simple yet stylish end tables with an elegant look and feel. The stunning marble top on each table flaunts unique spot variations and is braced by four matte-black toned, solid iron legs with tabletop brackets and crossbracing. The combination of dark metal and white marble tones on the Vincent II set of end tables makes it a great addition to spaces based on the design styles.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 15.5in W x 15.5in D x 24.5in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | Gold |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380673 |
| Product UPC: | 4512822850917 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| White Marble Iron Hexagonal Tables |
| Marble Iron Hexagonal Tables |
| Set White Marble Iron Hexagonal |
| Iron Hexagonal Tables |
| White Marble Iron Hexagonal |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























