
Set Of 2 Round Matte Black Metal With Mirrored Glass Bottom Trays By Homeroots
Exceptionally crafted from metal and finished in a matte black tone, this Set of 24" Round trays can double up as wall mirror thanks to the hooks on the back! Each of the unique two trays features a raised edge with an industrial style cross hatch pattern that frames the mirrored glass bottom base.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 4in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Round |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822895758 |
| Product SKU: | 376025 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Mirrored Glass Trays |
| Round Matte Black Metal Mirrored |
| Metal Mirrored Glass Trays |
| Mirrored Glass Trays |
| Matte Black Metal Mirrored Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $196.94
-65%$196.94
$68.93More Images





Set Of 2 Round Matte Black Metal With Mirrored Glass Bottom Trays By Homeroots
Exceptionally crafted from metal and finished in a matte black tone, this Set of 24" Round trays can double up as wall mirror thanks to the hooks on the back! Each of the unique two trays features a raised edge with an industrial style cross hatch pattern that frames the mirrored glass bottom base.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 4in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Round |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822895758 |
| Product SKU: | 376025 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Mirrored Glass Trays |
| Round Matte Black Metal Mirrored |
| Metal Mirrored Glass Trays |
| Mirrored Glass Trays |
| Matte Black Metal Mirrored Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Exceptionally crafted from metal and finished in a matte black tone, this Set of 24" Round trays can double up as wall mirror thanks to the hooks on the back! Each of the unique two trays features a raised edge with an industrial style cross hatch pattern that frames the mirrored glass bottom base.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 22in W x 22in D x 4in H |
| Product Material: | Metal |
| Product Color: | Black |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Round |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822895758 |
| Product SKU: | 376025 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Metal Mirrored Glass Trays |
| Round Matte Black Metal Mirrored |
| Metal Mirrored Glass Trays |
| Mirrored Glass Trays |
| Matte Black Metal Mirrored Glass |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























