
Set Of 2 Natural Finish Wood Nesting Trays By Homeroots
This set of two stylish nesting trays are meticulously crafted from naturally finished wood and feature attractive open slot sides. They can be used as serving trays or hold your favorite decorative objects. They fit perfectly in spaces that reflect Urban Chic or Farmhouse Design style.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 14in W x 27.5in D x 5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822895987 |
| Product SKU: | 376048 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Finish Wood Nesting Trays |
| Finish Wood Nesting Trays |
| Wood Nesting Trays |
| Set Natural Finish Wood Nesting |
| Natural Finish Wood Nesting |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $123.39
-65%$123.39
$43.19More Images





Set Of 2 Natural Finish Wood Nesting Trays By Homeroots
This set of two stylish nesting trays are meticulously crafted from naturally finished wood and feature attractive open slot sides. They can be used as serving trays or hold your favorite decorative objects. They fit perfectly in spaces that reflect Urban Chic or Farmhouse Design style.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 14in W x 27.5in D x 5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822895987 |
| Product SKU: | 376048 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Finish Wood Nesting Trays |
| Finish Wood Nesting Trays |
| Wood Nesting Trays |
| Set Natural Finish Wood Nesting |
| Natural Finish Wood Nesting |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This set of two stylish nesting trays are meticulously crafted from naturally finished wood and feature attractive open slot sides. They can be used as serving trays or hold your favorite decorative objects. They fit perfectly in spaces that reflect Urban Chic or Farmhouse Design style.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 14in W x 27.5in D x 5in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822895987 |
| Product SKU: | 376048 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Natural Finish Wood Nesting Trays |
| Finish Wood Nesting Trays |
| Wood Nesting Trays |
| Set Natural Finish Wood Nesting |
| Natural Finish Wood Nesting |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























