
Set Of 2 Natural Finish With Black Nesting Wood Accent Trays By Homeroots
This set of two stylish nesting trays are meticulously crafted from naturally finished wood and feature attractive black borders. They can be used as serving trays or hold your favorite decorative objects. They fit perfectly in spaces that reflect Urban Chic or Modern Farmhouse style.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 12in W x 19in D x 4in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822896113 |
| Product SKU: | 376041 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Nesting Wood Accent Trays |
| Natural Finish Black Nesting Wood |
| Wood Accent Trays |
| Finish Black Nesting Wood Accent |
| Nesting Wood Accent Trays |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $108.23
-65%$108.23
$37.88More Images





Set Of 2 Natural Finish With Black Nesting Wood Accent Trays By Homeroots
This set of two stylish nesting trays are meticulously crafted from naturally finished wood and feature attractive black borders. They can be used as serving trays or hold your favorite decorative objects. They fit perfectly in spaces that reflect Urban Chic or Modern Farmhouse style.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 12in W x 19in D x 4in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822896113 |
| Product SKU: | 376041 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Nesting Wood Accent Trays |
| Natural Finish Black Nesting Wood |
| Wood Accent Trays |
| Finish Black Nesting Wood Accent |
| Nesting Wood Accent Trays |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This set of two stylish nesting trays are meticulously crafted from naturally finished wood and feature attractive black borders. They can be used as serving trays or hold your favorite decorative objects. They fit perfectly in spaces that reflect Urban Chic or Modern Farmhouse style.
Specifications
| Product Category: | Trays |
| Product Dimensions: | 12in W x 19in D x 4in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Brown |
| Primary Material: | Cedar Wood |
| Shape: | Rectangular |
| Dishwasher Safe: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822896113 |
| Product SKU: | 376041 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Nesting Wood Accent Trays |
| Natural Finish Black Nesting Wood |
| Wood Accent Trays |
| Finish Black Nesting Wood Accent |
| Nesting Wood Accent Trays |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























