
Set Of 2 Modern Grey Fabric Dining Chair With Sleek Black Legs By Homeroots
Whether you use it in the dining room or any area of your home, this dining chair will definitely give you a great sitting convenience. A small opening between the curved back and seat allows proper aeration when seated. With tapered durable black powder metal legs, this chair adds allure to any room.
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 24in W x 21in D x 32in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Black Powder Coated Metal, Fabric |
| Product Color: | Grey, Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689805025915 |
| Product SKU: | 283210 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Grey Fabric Dining Chair |
| Dining Chair Sleek Black Legs |
| Grey Fabric Dining Chair |
| Fabric Dining Chair Sleek Black |
| Grey Fabric Dining Chair Sleek |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $681.40
-65%$681.40
$238.49More Images




Set Of 2 Modern Grey Fabric Dining Chair With Sleek Black Legs By Homeroots
Whether you use it in the dining room or any area of your home, this dining chair will definitely give you a great sitting convenience. A small opening between the curved back and seat allows proper aeration when seated. With tapered durable black powder metal legs, this chair adds allure to any room.
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 24in W x 21in D x 32in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Black Powder Coated Metal, Fabric |
| Product Color: | Grey, Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689805025915 |
| Product SKU: | 283210 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Grey Fabric Dining Chair |
| Dining Chair Sleek Black Legs |
| Grey Fabric Dining Chair |
| Fabric Dining Chair Sleek Black |
| Grey Fabric Dining Chair Sleek |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Whether you use it in the dining room or any area of your home, this dining chair will definitely give you a great sitting convenience. A small opening between the curved back and seat allows proper aeration when seated. With tapered durable black powder metal legs, this chair adds allure to any room.
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 24in W x 21in D x 32in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Black Powder Coated Metal, Fabric |
| Product Color: | Grey, Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689805025915 |
| Product SKU: | 283210 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Modern Grey Fabric Dining Chair |
| Dining Chair Sleek Black Legs |
| Grey Fabric Dining Chair |
| Fabric Dining Chair Sleek Black |
| Grey Fabric Dining Chair Sleek |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























