
Set Of 2 Modern Grey Fabric Black Coated Metal Dining Chairs By Homeroots
Inject a spirit of fresh modernism in your dining room with this modern grey fabric dining or side chair. It is upholstered in smooth grey fabric with a continuous back and arm design. This dining chair is perched on black powder coated metal legs that meet in an intersecting fashion.
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 22in W x 21in D x 32in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Fabric, Black Powder Coated Metal |
| Product Color: | Grey, Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689805025410 |
| Product SKU: | 283212 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Coated Metal Dining Chairs |
| Metal Dining Chairs |
| Coated Metal Dining Chairs |
| Fabric Black Coated Metal Dining |
| Black Coated Metal Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $550.18
-65%$550.18
$192.56More Images




Set Of 2 Modern Grey Fabric Black Coated Metal Dining Chairs By Homeroots
Inject a spirit of fresh modernism in your dining room with this modern grey fabric dining or side chair. It is upholstered in smooth grey fabric with a continuous back and arm design. This dining chair is perched on black powder coated metal legs that meet in an intersecting fashion.
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 22in W x 21in D x 32in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Fabric, Black Powder Coated Metal |
| Product Color: | Grey, Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689805025410 |
| Product SKU: | 283212 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Coated Metal Dining Chairs |
| Metal Dining Chairs |
| Coated Metal Dining Chairs |
| Fabric Black Coated Metal Dining |
| Black Coated Metal Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Inject a spirit of fresh modernism in your dining room with this modern grey fabric dining or side chair. It is upholstered in smooth grey fabric with a continuous back and arm design. This dining chair is perched on black powder coated metal legs that meet in an intersecting fashion.
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 22in W x 21in D x 32in H |
| Product Material: | Metal |
| Finish: | Fabric, Black Powder Coated Metal |
| Product Color: | Grey, Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 689805025410 |
| Product SKU: | 283212 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Coated Metal Dining Chairs |
| Metal Dining Chairs |
| Coated Metal Dining Chairs |
| Fabric Black Coated Metal Dining |
| Black Coated Metal Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























