
Set Of 2 Mod High Back Black And Rose Gold Dining Chairs By Homeroots
This Set of 2 Mod High Back Black and Rose Gold Dining Chairs will fit your modern home perfectly. It features rosegold stainless steel legs, black fabric upholstered seat and high back support, and a unique leg frame design that is comfortable to use. This dining chair comes with an optimal back support and offers a foam-filled seat that you will love to sit on. 43" H x 18" W x 20" D each. Set of 2
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 43in H |
| Product Material: | Steel |
| Wood Species: | Not wood |
| Leg Material: | Metal |
| Finish: | Fabric, Rosegold |
| Product Color: | Black, Rosegold |
| Leg Color: | Rose Gold |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822767376 |
| Product SKU: | 384361 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Rose Gold Dining Chairs |
| Gold Dining Chairs |
| Rose Gold Dining Chairs |
| High Black Rose Gold Dining |
| Black Rose Gold Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $858.70
-65%$858.70
$300.55More Images


Set Of 2 Mod High Back Black And Rose Gold Dining Chairs By Homeroots
This Set of 2 Mod High Back Black and Rose Gold Dining Chairs will fit your modern home perfectly. It features rosegold stainless steel legs, black fabric upholstered seat and high back support, and a unique leg frame design that is comfortable to use. This dining chair comes with an optimal back support and offers a foam-filled seat that you will love to sit on. 43" H x 18" W x 20" D each. Set of 2
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 43in H |
| Product Material: | Steel |
| Wood Species: | Not wood |
| Leg Material: | Metal |
| Finish: | Fabric, Rosegold |
| Product Color: | Black, Rosegold |
| Leg Color: | Rose Gold |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822767376 |
| Product SKU: | 384361 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Rose Gold Dining Chairs |
| Gold Dining Chairs |
| Rose Gold Dining Chairs |
| High Black Rose Gold Dining |
| Black Rose Gold Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Set of 2 Mod High Back Black and Rose Gold Dining Chairs will fit your modern home perfectly. It features rosegold stainless steel legs, black fabric upholstered seat and high back support, and a unique leg frame design that is comfortable to use. This dining chair comes with an optimal back support and offers a foam-filled seat that you will love to sit on. 43" H x 18" W x 20" D each. Set of 2
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 18in W x 20in D x 43in H |
| Product Material: | Steel |
| Wood Species: | Not wood |
| Leg Material: | Metal |
| Finish: | Fabric, Rosegold |
| Product Color: | Black, Rosegold |
| Leg Color: | Rose Gold |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822767376 |
| Product SKU: | 384361 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Rose Gold Dining Chairs |
| Gold Dining Chairs |
| Rose Gold Dining Chairs |
| High Black Rose Gold Dining |
| Black Rose Gold Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























