
Set Of 2 Mid Century Mod Grey Velvet And Gold Dining Chairs By Homeroots
Add a fabulous mid-century vibe to your dining table, living room, office or bedroom with these Mid Century Mod Grey Velvet and Gold Dining or Accent Chairs. Featuring a unique oval back deisgn, cool angled legs and framework, curved corners and super soft and comfortable 100% polyester velour, these great chairs will bring a touch of sophisticated color and visual interest to your space. 32" x 19" x 22"
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 19in W x 22in D x 32in H |
| Product Material: | Steel |
| Wood Species: | Not wood |
| Leg Material: | Metal |
| Finish: | Fabric |
| Product Color: | Grey, Gold |
| Leg Color: | Gold |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822767505 |
| Product SKU: | 384372 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Grey Velvet Gold Dining Chairs |
| Mod Grey Velvet Gold Dining |
| Velvet Gold Dining Chairs |
| Mid Century Mod Grey Velvet |
| Grey Velvet Gold Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $445.85
-65%$445.85
$156.05More Images





Set Of 2 Mid Century Mod Grey Velvet And Gold Dining Chairs By Homeroots
Add a fabulous mid-century vibe to your dining table, living room, office or bedroom with these Mid Century Mod Grey Velvet and Gold Dining or Accent Chairs. Featuring a unique oval back deisgn, cool angled legs and framework, curved corners and super soft and comfortable 100% polyester velour, these great chairs will bring a touch of sophisticated color and visual interest to your space. 32" x 19" x 22"
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 19in W x 22in D x 32in H |
| Product Material: | Steel |
| Wood Species: | Not wood |
| Leg Material: | Metal |
| Finish: | Fabric |
| Product Color: | Grey, Gold |
| Leg Color: | Gold |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822767505 |
| Product SKU: | 384372 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Grey Velvet Gold Dining Chairs |
| Mod Grey Velvet Gold Dining |
| Velvet Gold Dining Chairs |
| Mid Century Mod Grey Velvet |
| Grey Velvet Gold Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Add a fabulous mid-century vibe to your dining table, living room, office or bedroom with these Mid Century Mod Grey Velvet and Gold Dining or Accent Chairs. Featuring a unique oval back deisgn, cool angled legs and framework, curved corners and super soft and comfortable 100% polyester velour, these great chairs will bring a touch of sophisticated color and visual interest to your space. 32" x 19" x 22"
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 19in W x 22in D x 32in H |
| Product Material: | Steel |
| Wood Species: | Not wood |
| Leg Material: | Metal |
| Finish: | Fabric |
| Product Color: | Grey, Gold |
| Leg Color: | Gold |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | Yes |
| Product UPC: | 4512822767505 |
| Product SKU: | 384372 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Grey Velvet Gold Dining Chairs |
| Mod Grey Velvet Gold Dining |
| Velvet Gold Dining Chairs |
| Mid Century Mod Grey Velvet |
| Grey Velvet Gold Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























