
Set of 2 Medium Brown Wood Round Top Side Tables with Marble Nesting By Homeroots
Comprising of a 24" high table that features an elegant white marble top and a 20" high table that sports a natural brown polished, mango wood top, is a set of two beautiful nesting tables that is guaranteed to add a touch of panache to your space. The two tables are supported by an exceptionally stable and sturdy, triangular iron frame finished in a matte-black tone that complements the design of this set. Thanks to a juxtaposition of materials and finishes, looks gorgeous in spaces based on the design styles.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 24in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380666 |
| Product UPC: | 4512822850986 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Round Tables Marble Nesting |
| Medium Brown Wood Round Tables |
| Round Tables Marble Nesting |
| Brown Wood Round Tables Marble |
| Tables Marble Nesting |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $480.06
-65%$480.06
$168.02More Images






Set of 2 Medium Brown Wood Round Top Side Tables with Marble Nesting By Homeroots
Comprising of a 24" high table that features an elegant white marble top and a 20" high table that sports a natural brown polished, mango wood top, is a set of two beautiful nesting tables that is guaranteed to add a touch of panache to your space. The two tables are supported by an exceptionally stable and sturdy, triangular iron frame finished in a matte-black tone that complements the design of this set. Thanks to a juxtaposition of materials and finishes, looks gorgeous in spaces based on the design styles.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 24in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380666 |
| Product UPC: | 4512822850986 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Round Tables Marble Nesting |
| Medium Brown Wood Round Tables |
| Round Tables Marble Nesting |
| Brown Wood Round Tables Marble |
| Tables Marble Nesting |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Comprising of a 24" high table that features an elegant white marble top and a 20" high table that sports a natural brown polished, mango wood top, is a set of two beautiful nesting tables that is guaranteed to add a touch of panache to your space. The two tables are supported by an exceptionally stable and sturdy, triangular iron frame finished in a matte-black tone that complements the design of this set. Thanks to a juxtaposition of materials and finishes, looks gorgeous in spaces based on the design styles.
Specifications
| Product Category: | Side Tables |
| Product Dimensions: | 16in W x 16in D x 24in H |
| Product Material: | Metal, Other |
| Base Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Genuine Marble |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | White |
| Top Shape: | Round |
| Folding: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 380666 |
| Product UPC: | 4512822850986 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Wood Round Tables Marble Nesting |
| Medium Brown Wood Round Tables |
| Round Tables Marble Nesting |
| Brown Wood Round Tables Marble |
| Tables Marble Nesting |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























