
Set Of 2 Glam Modern Black Faux Fur Dining Chairs By Homeroots
This Set of 2 Glam Modern Black Faux Fur Dining Chairs are all the rage. Sleek tapered rosegold finish stainless steel legs with a loop style back are the home to incredibly soft and comfortable black faux fur seat and back. A uniquely designed chair that is cool to look at and comfortable to use. 35" H x 19" W x 23" D each Set of 2.
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 19in W x 23in D x 35in H |
| Product Material: | Faux Fur |
| Wood Species: | Not wood |
| Leg Material: | Metal |
| Finish: | Faux Fur, Rosegold Stainless Steel |
| Product Color: | Black, Rosegold |
| Leg Color: | Gold |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822767437 |
| Product SKU: | 384365 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Faux Fur Dining Chairs |
| Faux Fur Dining Chairs |
| Modern Black Faux Fur Dining |
| Fur Dining Chairs |
| Black Faux Fur Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $758.65
-65%$758.65
$265.53More Images





Set Of 2 Glam Modern Black Faux Fur Dining Chairs By Homeroots
This Set of 2 Glam Modern Black Faux Fur Dining Chairs are all the rage. Sleek tapered rosegold finish stainless steel legs with a loop style back are the home to incredibly soft and comfortable black faux fur seat and back. A uniquely designed chair that is cool to look at and comfortable to use. 35" H x 19" W x 23" D each Set of 2.
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 19in W x 23in D x 35in H |
| Product Material: | Faux Fur |
| Wood Species: | Not wood |
| Leg Material: | Metal |
| Finish: | Faux Fur, Rosegold Stainless Steel |
| Product Color: | Black, Rosegold |
| Leg Color: | Gold |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822767437 |
| Product SKU: | 384365 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Faux Fur Dining Chairs |
| Faux Fur Dining Chairs |
| Modern Black Faux Fur Dining |
| Fur Dining Chairs |
| Black Faux Fur Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Set of 2 Glam Modern Black Faux Fur Dining Chairs are all the rage. Sleek tapered rosegold finish stainless steel legs with a loop style back are the home to incredibly soft and comfortable black faux fur seat and back. A uniquely designed chair that is cool to look at and comfortable to use. 35" H x 19" W x 23" D each Set of 2.
Specifications
| Product Category: | Dining Chairs |
| Product Dimensions: | 19in W x 23in D x 35in H |
| Product Material: | Faux Fur |
| Wood Species: | Not wood |
| Leg Material: | Metal |
| Finish: | Faux Fur, Rosegold Stainless Steel |
| Product Color: | Black, Rosegold |
| Leg Color: | Gold |
| Number of Chairs Included: | 2 |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 4512822767437 |
| Product SKU: | 384365 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Black Faux Fur Dining Chairs |
| Faux Fur Dining Chairs |
| Modern Black Faux Fur Dining |
| Fur Dining Chairs |
| Black Faux Fur Dining |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























