
Set of 2 Black Marble Top and Glass Coffee Tables By Homeroots
Uniquely designed to stand out in your modern interior, this Set of 2 Black Marble Top and Glass Coffee Tables will serve as a stunning piece of art in your living room. One of these nesting tables comes in a clear glass top while the other sports a visually stunning black marble top, both featuring a rust-proof iron frame in a shiny silver finish for strength and stability. Ideal for living rooms with limited space, the stackable feature makes it a real space saver when not in use to keep your place free from clutter. This coffee table set can be used to conveniently serve food and drinks to the guest while being an exclusive décor in the room. 26” x 24” x 17”
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 26in W x 24in D x 17in H |
| Product Material: | Iron, Glass, Stone |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400890 |
| Product UPC: | 808230092051 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,387.05
-65%$1,387.05
$485.47More Images


Set of 2 Black Marble Top and Glass Coffee Tables By Homeroots
Uniquely designed to stand out in your modern interior, this Set of 2 Black Marble Top and Glass Coffee Tables will serve as a stunning piece of art in your living room. One of these nesting tables comes in a clear glass top while the other sports a visually stunning black marble top, both featuring a rust-proof iron frame in a shiny silver finish for strength and stability. Ideal for living rooms with limited space, the stackable feature makes it a real space saver when not in use to keep your place free from clutter. This coffee table set can be used to conveniently serve food and drinks to the guest while being an exclusive décor in the room. 26” x 24” x 17”
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 26in W x 24in D x 17in H |
| Product Material: | Iron, Glass, Stone |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400890 |
| Product UPC: | 808230092051 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Uniquely designed to stand out in your modern interior, this Set of 2 Black Marble Top and Glass Coffee Tables will serve as a stunning piece of art in your living room. One of these nesting tables comes in a clear glass top while the other sports a visually stunning black marble top, both featuring a rust-proof iron frame in a shiny silver finish for strength and stability. Ideal for living rooms with limited space, the stackable feature makes it a real space saver when not in use to keep your place free from clutter. This coffee table set can be used to conveniently serve food and drinks to the guest while being an exclusive décor in the room. 26” x 24” x 17”
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 26in W x 24in D x 17in H |
| Product Material: | Iron, Glass, Stone |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Glass |
| Wood Species: | Not wood |
| Top Color: | Clear |
| Top Shape: | Oval |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400890 |
| Product UPC: | 808230092051 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























