
Set of 2 Black Live Edge Coffee Tables By Homeroots
Stand out of the ordinary with this one-of-a-kind Set of 2 Black Live Edge Coffee Tables that will add an artistic flair to your contemporary living space. Featuring a jet-black live edge tabletop that resembles an abstract blot of paint and is held in place by an even more distinctively designed clean-lined iron base. These brilliantly designed tables will add to the beauty of your interior décor and be a practical piece to serve cocktails, hold books and ashtrays in your modern living space. With the elegant black color and eye-catching design, this set of coffee tables is bound to grab your guests' attention. 32" x 35” x 18”
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 32in W x 35in D x 18in H |
| Product Material: | Live Edge Stone, Iron |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Stone |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Free form |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400891 |
| Product UPC: | 808230092068 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $1,661.31
-65%$1,661.31
$581.46More Images




Set of 2 Black Live Edge Coffee Tables By Homeroots
Stand out of the ordinary with this one-of-a-kind Set of 2 Black Live Edge Coffee Tables that will add an artistic flair to your contemporary living space. Featuring a jet-black live edge tabletop that resembles an abstract blot of paint and is held in place by an even more distinctively designed clean-lined iron base. These brilliantly designed tables will add to the beauty of your interior décor and be a practical piece to serve cocktails, hold books and ashtrays in your modern living space. With the elegant black color and eye-catching design, this set of coffee tables is bound to grab your guests' attention. 32" x 35” x 18”
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 32in W x 35in D x 18in H |
| Product Material: | Live Edge Stone, Iron |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Stone |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Free form |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400891 |
| Product UPC: | 808230092068 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Stand out of the ordinary with this one-of-a-kind Set of 2 Black Live Edge Coffee Tables that will add an artistic flair to your contemporary living space. Featuring a jet-black live edge tabletop that resembles an abstract blot of paint and is held in place by an even more distinctively designed clean-lined iron base. These brilliantly designed tables will add to the beauty of your interior décor and be a practical piece to serve cocktails, hold books and ashtrays in your modern living space. With the elegant black color and eye-catching design, this set of coffee tables is bound to grab your guests' attention. 32" x 35” x 18”
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 32in W x 35in D x 18in H |
| Product Material: | Live Edge Stone, Iron |
| Base Material: | Iron |
| Top Material: | Stone |
| Wood Species: | Not wood |
| Product Color: | Black |
| Top Color: | Brown |
| Top Shape: | Free form |
| Folding: | No |
| Number of Tables Included: | 1 |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 400891 |
| Product UPC: | 808230092068 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























