
Set of 2 41' Dark Wood Finish and Black Faux Leather Ladder Back Counter Height Chairs By Homeroots
Set of 2 41' Dark Wood Finish and Black Faux Leather Ladder Back Counter Height Chairs By Homeroots
Set of 2 41" Dark Wood Finish and Black Faux Leather Ladder Back Counter Height Chairs Counter Height Chair (Set-2), Feature: Padded Seat, Ladder Wood Back. Material: Wood, Upholstery.
Specifications
| Product Category: | Counter Chairs |
| Product Dimensions: | 20in W x 21in D x 41in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376979 |
| Product UPC: | 4512822886046 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Ladder Counter Height Chairs |
| Ladder Counter Height Chairs |
| Black Faux Leather Ladder Counter |
| Counter Height Chairs |
| Faux Leather Ladder Counter Height |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $253.34
-65%$253.34
$88.67More Images

Set of 2 41' Dark Wood Finish and Black Faux Leather Ladder Back Counter Height Chairs By Homeroots
Set of 2 41" Dark Wood Finish and Black Faux Leather Ladder Back Counter Height Chairs Counter Height Chair (Set-2), Feature: Padded Seat, Ladder Wood Back. Material: Wood, Upholstery.
Specifications
| Product Category: | Counter Chairs |
| Product Dimensions: | 20in W x 21in D x 41in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376979 |
| Product UPC: | 4512822886046 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Ladder Counter Height Chairs |
| Ladder Counter Height Chairs |
| Black Faux Leather Ladder Counter |
| Counter Height Chairs |
| Faux Leather Ladder Counter Height |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Set of 2 41" Dark Wood Finish and Black Faux Leather Ladder Back Counter Height Chairs Counter Height Chair (Set-2), Feature: Padded Seat, Ladder Wood Back. Material: Wood, Upholstery.
Specifications
| Product Category: | Counter Chairs |
| Product Dimensions: | 20in W x 21in D x 41in H |
| Product Material: | Wood |
| Product Color: | Black |
| Finish: | Black |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 376979 |
| Product UPC: | 4512822886046 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Leather Ladder Counter Height Chairs |
| Ladder Counter Height Chairs |
| Black Faux Leather Ladder Counter |
| Counter Height Chairs |
| Faux Leather Ladder Counter Height |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























