
Set 2 Recycled Iron Moose W Red & Whte Painted Wood Bases By Kalalou
If you give a moose a pedestal, he's going to want a partner. This set of two recycled iron Christmas moose with red and white striped bases adds height and levity to any arrangement. At 27" and 19.5" tall, these India-made moose suit any style.
Specifications
| Product Dimension: | 12.5" L x 8" W x 26" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Recycled Metal/Wood |
| Product Finish: | Distressed |
| Product SKU: | NBA2461 |
| Product UPC: | 841628198416 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 2 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Set 2 Recycled Iron Moose W Red & Whte Painted Wood Bases By Kalalou
If you give a moose a pedestal, he's going to want a partner. This set of two recycled iron Christmas moose with red and white striped bases adds height and levity to any arrangement. At 27" and 19.5" tall, these India-made moose suit any style.
Specifications
| Product Dimension: | 12.5" L x 8" W x 26" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Recycled Metal/Wood |
| Product Finish: | Distressed |
| Product SKU: | NBA2461 |
| Product UPC: | 841628198416 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 2 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
If you give a moose a pedestal, he's going to want a partner. This set of two recycled iron Christmas moose with red and white striped bases adds height and levity to any arrangement. At 27" and 19.5" tall, these India-made moose suit any style.
Specifications
| Product Dimension: | 12.5" L x 8" W x 26" H |
| Product Color: | Multi |
| Product Material: | Recycled Metal/Wood |
| Product Finish: | Distressed |
| Product SKU: | NBA2461 |
| Product UPC: | 841628198416 |
| Shipping Freight: | No |
| Brand: | Kalalou |
Additional Information
| Set includes 2 pieces. |
| Care Instructions - Wipe clean with a lint free, dry cloth. |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























