
Sedona White Kitchen Cabinet By Homeroots
Upgrade your home with the beautiful Sedona White Kitchen Cabinet and organize it the way you always wanted to. Practical and super versatile, you can use this all-around cabinet as a coffee station, a bar, or a pantry cabinet. It features three spacious cabinets, three shelves, and a wide countertop surface for appliances. It is made of premium-quality particle board with a classical white finish. 71" H x 37" W x 16" D
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 37.4in W x 15.7in D x 70.8in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230120501 |
| Product SKU: | 403766 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Sedona White Kitchen Cabinet |
| Sedona White Kitchen |
| White Kitchen Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $503.80
-65%$503.80
$176.33More Images





Sedona White Kitchen Cabinet By Homeroots
Upgrade your home with the beautiful Sedona White Kitchen Cabinet and organize it the way you always wanted to. Practical and super versatile, you can use this all-around cabinet as a coffee station, a bar, or a pantry cabinet. It features three spacious cabinets, three shelves, and a wide countertop surface for appliances. It is made of premium-quality particle board with a classical white finish. 71" H x 37" W x 16" D
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 37.4in W x 15.7in D x 70.8in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230120501 |
| Product SKU: | 403766 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Sedona White Kitchen Cabinet |
| Sedona White Kitchen |
| White Kitchen Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Upgrade your home with the beautiful Sedona White Kitchen Cabinet and organize it the way you always wanted to. Practical and super versatile, you can use this all-around cabinet as a coffee station, a bar, or a pantry cabinet. It features three spacious cabinets, three shelves, and a wide countertop surface for appliances. It is made of premium-quality particle board with a classical white finish. 71" H x 37" W x 16" D
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 37.4in W x 15.7in D x 70.8in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | White |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230120501 |
| Product SKU: | 403766 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Sedona White Kitchen Cabinet |
| Sedona White Kitchen |
| White Kitchen Cabinet |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























