
Sedona Black Kitchen Cabinet By Homeroots
Upgrade your home with the beautiful Sedona Black Kitchen Cabinet and organize it the way you always wanted to. Practical and super versatile, you can use this all-around cabinet as a coffee station, a bar, or a pantry cabinet. It features three spacious cabinets, three shelves, and a wide countertop surface for appliances. It is made of premium-quality particle board with a beautiful black finish. 71" H x 37" W x 16" D
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 37.4in W x 15.7in D x 70.8in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black Wengue |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230120495 |
| Product SKU: | 403765 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Sedona Black Kitchen Cabinet |
| Black Kitchen Cabinet |
| Sedona Black Kitchen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $759.54
-65%$759.54
$265.84More Images





Sedona Black Kitchen Cabinet By Homeroots
Upgrade your home with the beautiful Sedona Black Kitchen Cabinet and organize it the way you always wanted to. Practical and super versatile, you can use this all-around cabinet as a coffee station, a bar, or a pantry cabinet. It features three spacious cabinets, three shelves, and a wide countertop surface for appliances. It is made of premium-quality particle board with a beautiful black finish. 71" H x 37" W x 16" D
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 37.4in W x 15.7in D x 70.8in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black Wengue |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230120495 |
| Product SKU: | 403765 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Sedona Black Kitchen Cabinet |
| Black Kitchen Cabinet |
| Sedona Black Kitchen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Upgrade your home with the beautiful Sedona Black Kitchen Cabinet and organize it the way you always wanted to. Practical and super versatile, you can use this all-around cabinet as a coffee station, a bar, or a pantry cabinet. It features three spacious cabinets, three shelves, and a wide countertop surface for appliances. It is made of premium-quality particle board with a beautiful black finish. 71" H x 37" W x 16" D
Specifications
| Product Category: | Cabinets |
| Product Dimensions: | 37.4in W x 15.7in D x 70.8in H |
| Product Material: | Particle Board |
| Shelves Included: | Yes |
| Shelf Material: | Wood |
| Product Color: | Black Wengue |
| Shape: | Rectangular |
| Drawers Included: | No |
| Lighting Included: | No |
| Bulb Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product UPC: | 808230120495 |
| Product SKU: | 403765 |
| Shipping Type: | LTL |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| Sedona Black Kitchen Cabinet |
| Black Kitchen Cabinet |
| Sedona Black Kitchen |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























