
Seagrass Boat With Hand Hammered Metal Sails By Kalalou
Anchors away! This woven seagrass sailboat with hand-hammered metal sails makes the perfect accent to lakeshore or beachside villas. Sailors of every stripe will appreciate this 16”l x 4”w x 20”h Haitian-made piece as a table topper for coastal decor.
Specifications
| Product Dimension: | 16" L x 4" W x 20.5" H |
| Product Material: | Seagrass/Metal |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Unfinished |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | A6603 |
| Product UPC: | 841628196269 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe with lint free cloth |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $57.95
-65%$57.95
$20.28More Images


Seagrass Boat With Hand Hammered Metal Sails By Kalalou
Anchors away! This woven seagrass sailboat with hand-hammered metal sails makes the perfect accent to lakeshore or beachside villas. Sailors of every stripe will appreciate this 16”l x 4”w x 20”h Haitian-made piece as a table topper for coastal decor.
Specifications
| Product Dimension: | 16" L x 4" W x 20.5" H |
| Product Material: | Seagrass/Metal |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Unfinished |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | A6603 |
| Product UPC: | 841628196269 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe with lint free cloth |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Anchors away! This woven seagrass sailboat with hand-hammered metal sails makes the perfect accent to lakeshore or beachside villas. Sailors of every stripe will appreciate this 16”l x 4”w x 20”h Haitian-made piece as a table topper for coastal decor.
Specifications
| Product Dimension: | 16" L x 4" W x 20.5" H |
| Product Material: | Seagrass/Metal |
| Product Color: | Brown |
| Product Finish: | Unfinished |
| Shipping Freight: | No |
| Product SKU: | A6603 |
| Product UPC: | 841628196269 |
| Brand: | Kalalou |
| Care Instruction: | Wipe with lint free cloth |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























