
Scalloped Edge Console Table By Homeroots
The Scalloped Edge Console is an elegant design that reminds you that gold glimmers, even more, when refined details take center stage. The scalloped edge is unqiue and not your average sqaure or round table. This mirrored console beckons every ounce of attention, as you take in its sleek, scalloped edge. Tapered legs complete the design as your interests are drawn back to the lovely apron. 33.2" x 48" x 17.2".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 29.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Silver |
| Top Color: | Antique Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396857 |
| Product UPC: | 808230069992 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $614.91
-65%$614.91
$215.22More Images








Scalloped Edge Console Table By Homeroots
The Scalloped Edge Console is an elegant design that reminds you that gold glimmers, even more, when refined details take center stage. The scalloped edge is unqiue and not your average sqaure or round table. This mirrored console beckons every ounce of attention, as you take in its sleek, scalloped edge. Tapered legs complete the design as your interests are drawn back to the lovely apron. 33.2" x 48" x 17.2".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 29.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Silver |
| Top Color: | Antique Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396857 |
| Product UPC: | 808230069992 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The Scalloped Edge Console is an elegant design that reminds you that gold glimmers, even more, when refined details take center stage. The scalloped edge is unqiue and not your average sqaure or round table. This mirrored console beckons every ounce of attention, as you take in its sleek, scalloped edge. Tapered legs complete the design as your interests are drawn back to the lovely apron. 33.2" x 48" x 17.2".
Specifications
| Product Category: | Console Tables |
| Product Dimensions: | 47.25in W x 15.75in D x 29.5in H |
| Base Material: | Glass |
| Top Material: | Mirrored |
| Product Color: | Antique Silver |
| Top Color: | Antique Silver |
| Top Shape: | Rectangular |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 396857 |
| Product UPC: | 808230069992 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























