
Salvaged Natural Wood Nightstand By Homeroots
This nightstand provides a commanding presence in any room. This contemporary nightstand in a salvaged natural wood finish features a three storage drawers. This beautiful nightstand is accented with raised and scrolled motifs. This fashionable nightstand will fuse with the surrounding decor and transform a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 29 H x 17 W x 28 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Natural / Gray |
| Finish: | Salvaged Natural |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347141 |
| Product UPC: | 4512839709321 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 29 Salvaged Natural Wood Nightstand |
| Salvaged Natural Wood Nightstand |
| Natural Wood Nightstand |
| 29 Salvaged Natural Wood |
| 28 29 Salvaged Natural Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $666.26
-65%$666.26
$233.19More Images


Salvaged Natural Wood Nightstand By Homeroots
This nightstand provides a commanding presence in any room. This contemporary nightstand in a salvaged natural wood finish features a three storage drawers. This beautiful nightstand is accented with raised and scrolled motifs. This fashionable nightstand will fuse with the surrounding decor and transform a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 29 H x 17 W x 28 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Natural / Gray |
| Finish: | Salvaged Natural |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347141 |
| Product UPC: | 4512839709321 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 29 Salvaged Natural Wood Nightstand |
| Salvaged Natural Wood Nightstand |
| Natural Wood Nightstand |
| 29 Salvaged Natural Wood |
| 28 29 Salvaged Natural Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This nightstand provides a commanding presence in any room. This contemporary nightstand in a salvaged natural wood finish features a three storage drawers. This beautiful nightstand is accented with raised and scrolled motifs. This fashionable nightstand will fuse with the surrounding decor and transform a room from ordinary into something interesting and sophisticated.
Specifications
| Product Category: | Nightstands & Bedside Tables |
| Product Dimensions: | 29 H x 17 W x 28 D |
| Product Material: | Wood |
| Frame Material: | Solid Wood |
| Top Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Natural / Gray |
| Finish: | Salvaged Natural |
| Drawers Included: | Yes |
| Lighting Included: | No |
| Assembly Required: | No |
| Product SKU: | 347141 |
| Product UPC: | 4512839709321 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 29 Salvaged Natural Wood Nightstand |
| Salvaged Natural Wood Nightstand |
| Natural Wood Nightstand |
| 29 Salvaged Natural Wood |
| 28 29 Salvaged Natural Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























