
Salvaged Natural Wood Bench By Homeroots
Armless Bench (Backless)
NO Storage, Stationary Seat: Standard Dining Height
Wooden SEAT
Wooden Apron Seat
Wood Sled Base
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 18in W x 58in D x 18in H |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Natural |
| Finish: | Salvaged Natural |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347372 |
| Product UPC: | 4512839712208 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 Salvaged Natural Wood Bench |
| Salvaged Natural Wood Bench |
| Natural Wood Bench |
| 18 Salvaged Natural Wood |
| 58 18 Salvaged Natural Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $322.54
-65%$322.54
$112.89More Images


Salvaged Natural Wood Bench By Homeroots
Armless Bench (Backless)
NO Storage, Stationary Seat: Standard Dining Height
Wooden SEAT
Wooden Apron Seat
Wood Sled Base
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 18in W x 58in D x 18in H |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Natural |
| Finish: | Salvaged Natural |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347372 |
| Product UPC: | 4512839712208 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 Salvaged Natural Wood Bench |
| Salvaged Natural Wood Bench |
| Natural Wood Bench |
| 18 Salvaged Natural Wood |
| 58 18 Salvaged Natural Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Armless Bench (Backless)
NO Storage, Stationary Seat: Standard Dining Height
Wooden SEAT
Wooden Apron Seat
Wood Sled Base
Specifications
| Product Category: | Benches |
| Product Dimensions: | 18in W x 58in D x 18in H |
| Product Material: | Solid Wood |
| Product Color: | Natural |
| Finish: | Salvaged Natural |
| Assembly Required: | Yes |
| Product SKU: | 347372 |
| Product UPC: | 4512839712208 |
| Shipping Type: | Parcel |
| Brand: | Homeroots |
Additional Information
| 18 Salvaged Natural Wood Bench |
| Salvaged Natural Wood Bench |
| Natural Wood Bench |
| 18 Salvaged Natural Wood |
| 58 18 Salvaged Natural Wood |
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























