
Safavieh Zora Table Lamp Set Of 2 - Navy
This heirloom-quality table lamp elevates any living room with its timeless beauty. Its stunning floral pattern pops on its rich navy ceramic body, while its luxurious gold leaf finish makes it a classic. Its square off-white 100% cotton square is complimentary.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 12.5" W x 12.5" D x 25.5" H |
| Product Lamp Color: | Navy/White |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Metal Finish: | Gold Leaf |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 100W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED A19 9W |
| Product SKU: | TBL4152A-SET2 |
| Product UPC: | 889048617810 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images

Safavieh Zora Table Lamp Set Of 2 - Navy
This heirloom-quality table lamp elevates any living room with its timeless beauty. Its stunning floral pattern pops on its rich navy ceramic body, while its luxurious gold leaf finish makes it a classic. Its square off-white 100% cotton square is complimentary.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 12.5" W x 12.5" D x 25.5" H |
| Product Lamp Color: | Navy/White |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Metal Finish: | Gold Leaf |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 100W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED A19 9W |
| Product SKU: | TBL4152A-SET2 |
| Product UPC: | 889048617810 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This heirloom-quality table lamp elevates any living room with its timeless beauty. Its stunning floral pattern pops on its rich navy ceramic body, while its luxurious gold leaf finish makes it a classic. Its square off-white 100% cotton square is complimentary.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 12.5" W x 12.5" D x 25.5" H |
| Product Lamp Color: | Navy/White |
| Product Material: | Ceramic |
| Product Metal Finish: | Gold Leaf |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF 100W |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Type of Blub Included: | LED A19 9W |
| Product SKU: | TBL4152A-SET2 |
| Product UPC: | 889048617810 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























