
Safavieh Whent Round Coffee Table - Gray White Wash
This Whent Coffee Table abounds with laidback tropical style, awakening any room with an eye catching sense of motion. A smooth grey whitewash mango wood top is given open, airy appeal with a black kubu rattan base, making Whent ideal for adding engaging visual intrigue in a coastal contemporary living room.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 31.5"W x 31.5"D x 17.72"H |
| Product Color: | Grey White Wash/Black |
| Product Frame Type: | Wood/Rattan |
| Product Material: | Iron |
| Product SKU: | COF6507A |
| Product UPC: | 889048950351 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Clean by brushing with a soft brush or use a lightly damp clothReturns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $384.45
-65%$384.45
$134.56More Images



Safavieh Whent Round Coffee Table - Gray White Wash
This Whent Coffee Table abounds with laidback tropical style, awakening any room with an eye catching sense of motion. A smooth grey whitewash mango wood top is given open, airy appeal with a black kubu rattan base, making Whent ideal for adding engaging visual intrigue in a coastal contemporary living room.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 31.5"W x 31.5"D x 17.72"H |
| Product Color: | Grey White Wash/Black |
| Product Frame Type: | Wood/Rattan |
| Product Material: | Iron |
| Product SKU: | COF6507A |
| Product UPC: | 889048950351 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Clean by brushing with a soft brush or use a lightly damp clothReturns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
This Whent Coffee Table abounds with laidback tropical style, awakening any room with an eye catching sense of motion. A smooth grey whitewash mango wood top is given open, airy appeal with a black kubu rattan base, making Whent ideal for adding engaging visual intrigue in a coastal contemporary living room.
Specifications
| Product Category: | Coffee Tables |
| Product Dimensions: | 31.5"W x 31.5"D x 17.72"H |
| Product Color: | Grey White Wash/Black |
| Product Frame Type: | Wood/Rattan |
| Product Material: | Iron |
| Product SKU: | COF6507A |
| Product UPC: | 889048950351 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Clean by brushing with a soft brush or use a lightly damp clothReturns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























