
Safavieh Tojo Cane Counter Stool W/ Cushion - Natural
Bring breezy tropical flair to the kitchen island or breakfast nook with this Tojo Counter Stool. Tojo‰۪s natural cane frame emanates soothing seaside vibes while its soft white cushion ensures comfortably peaceful dining.
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 22.64"W x 18.11"D x 38.58"H |
| Product Color: | Natural/White |
| Product Frame Type: | Wood |
| Product SKU: | BST6502A |
| Product UPC: | 195058035903 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Clean by brushing with a soft brush or use a lightly damp cloth. May also apply a small amount of interior furniture oil to enhance its look.Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Safavieh Tojo Cane Counter Stool W/ Cushion - Natural
Bring breezy tropical flair to the kitchen island or breakfast nook with this Tojo Counter Stool. Tojo‰۪s natural cane frame emanates soothing seaside vibes while its soft white cushion ensures comfortably peaceful dining.
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 22.64"W x 18.11"D x 38.58"H |
| Product Color: | Natural/White |
| Product Frame Type: | Wood |
| Product SKU: | BST6502A |
| Product UPC: | 195058035903 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Clean by brushing with a soft brush or use a lightly damp cloth. May also apply a small amount of interior furniture oil to enhance its look.Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Bring breezy tropical flair to the kitchen island or breakfast nook with this Tojo Counter Stool. Tojo‰۪s natural cane frame emanates soothing seaside vibes while its soft white cushion ensures comfortably peaceful dining.
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 22.64"W x 18.11"D x 38.58"H |
| Product Color: | Natural/White |
| Product Frame Type: | Wood |
| Product SKU: | BST6502A |
| Product UPC: | 195058035903 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Clean by brushing with a soft brush or use a lightly damp cloth. May also apply a small amount of interior furniture oil to enhance its look.Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























