
Safavieh Penn Geometric 4 Door Sideboar - Black
Fearlessly fashion forward, the Penn Geometric Sideboard transforms a lightning lit sky into modern art for today‰۪s d̩cor. A tonal black backdrop offers the perfect canvas for Penn‰۪s stylized electricity, enlivening contemporary spaces with dramatic flair.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 67.5" L x 19" D x 30" H |
| Product Material: | Wood |
| Wood Content: | Mango Wood |
| Wood Color: | Black |
| Product Color: | Black / Silver |
| Product SKU: | SFV5535A |
| Product UPC: | 889048727342 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images




Safavieh Penn Geometric 4 Door Sideboar - Black
Fearlessly fashion forward, the Penn Geometric Sideboard transforms a lightning lit sky into modern art for today‰۪s d̩cor. A tonal black backdrop offers the perfect canvas for Penn‰۪s stylized electricity, enlivening contemporary spaces with dramatic flair.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 67.5" L x 19" D x 30" H |
| Product Material: | Wood |
| Wood Content: | Mango Wood |
| Wood Color: | Black |
| Product Color: | Black / Silver |
| Product SKU: | SFV5535A |
| Product UPC: | 889048727342 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Fearlessly fashion forward, the Penn Geometric Sideboard transforms a lightning lit sky into modern art for today‰۪s d̩cor. A tonal black backdrop offers the perfect canvas for Penn‰۪s stylized electricity, enlivening contemporary spaces with dramatic flair.
Specifications
| Category: | Chests |
| Product Dimensions: | 67.5" L x 19" D x 30" H |
| Product Material: | Wood |
| Wood Content: | Mango Wood |
| Wood Color: | Black |
| Product Color: | Black / Silver |
| Product SKU: | SFV5535A |
| Product UPC: | 889048727342 |
| Assembly required: | Yes |
| Shiping Type: | LTL |
| Brand: | Safavieh |
Additional Information
Care Instruction - WIPE WITH CLEAN & DRY CLOTH ONLY
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























