
Safavieh Onder Table Lamp Set Of 2 - Blue
Statuesque, sleek, and stylish, this Onder Table Lamp overflows with sophistication. Onder‰۪s geometric and asymmetric hourglass silhouette in robin‰۪s egg blue resin is given a glamorous finishing touch with its shining gold base and matching hardware. Sold in sets of two.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 16" W x 16" D x 27" H |
| Product Lamp Color: | Blue |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Product SKU: | TBL4406A-SET2 |
| Product UPC: | 195058147170 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Original: $164.11
-65%$164.11
$57.44More Images


Safavieh Onder Table Lamp Set Of 2 - Blue
Statuesque, sleek, and stylish, this Onder Table Lamp overflows with sophistication. Onder‰۪s geometric and asymmetric hourglass silhouette in robin‰۪s egg blue resin is given a glamorous finishing touch with its shining gold base and matching hardware. Sold in sets of two.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 16" W x 16" D x 27" H |
| Product Lamp Color: | Blue |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Product SKU: | TBL4406A-SET2 |
| Product UPC: | 195058147170 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Statuesque, sleek, and stylish, this Onder Table Lamp overflows with sophistication. Onder‰۪s geometric and asymmetric hourglass silhouette in robin‰۪s egg blue resin is given a glamorous finishing touch with its shining gold base and matching hardware. Sold in sets of two.
Specifications
| Product Category: | Table Lamps |
| Product Dimension: | 16" W x 16" D x 27" H |
| Product Lamp Color: | Blue |
| Product Bulb Qty: | 1 |
| Lighting Switch Type: | ON/OFF |
| Light Bulb Base Type: | E26 Screw Terminal |
| Product SKU: | TBL4406A-SET2 |
| Product UPC: | 195058147170 |
| Product Assembly: | Yes |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Before cleaning any lamp shade or fixture, disconnect the power source.åÊ Wipe withåÊa soft,åÊdry cloth.åÊ Avoid the use of chemicals and household cleaners as they may damage the finish.
Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























