
Safavieh Obito Swivel Counter Stool - White
Modern, sleek, and effortlessly chic, this Obito Counter Stool resonates with fashion-forward charisma. A gently scalloped brushed stainless steel frame updates Obito‰۪s classic silhouette, perfectly balanced with a white vegan leather swivel seat, making for lasting comfort and style.
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 17.75"W x 17.75"D x 25.5"H |
| Product Color: | White |
| Finish Surface Treatment: | Brushed |
| Product Frame Type: | Metal |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product SKU: | BST3004A |
| Product UPC: | 195058108768 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Leather surfaces should be dusted regularly with a dry or slightly damp, soft cloth. Avoid using saddle soap or other cleaners.Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
More Images



Safavieh Obito Swivel Counter Stool - White
Modern, sleek, and effortlessly chic, this Obito Counter Stool resonates with fashion-forward charisma. A gently scalloped brushed stainless steel frame updates Obito‰۪s classic silhouette, perfectly balanced with a white vegan leather swivel seat, making for lasting comfort and style.
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 17.75"W x 17.75"D x 25.5"H |
| Product Color: | White |
| Finish Surface Treatment: | Brushed |
| Product Frame Type: | Metal |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product SKU: | BST3004A |
| Product UPC: | 195058108768 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Leather surfaces should be dusted regularly with a dry or slightly damp, soft cloth. Avoid using saddle soap or other cleaners.Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Modern, sleek, and effortlessly chic, this Obito Counter Stool resonates with fashion-forward charisma. A gently scalloped brushed stainless steel frame updates Obito‰۪s classic silhouette, perfectly balanced with a white vegan leather swivel seat, making for lasting comfort and style.
Specifications
| Product Category: | Counter Stools |
| Product Dimensions: | 17.75"W x 17.75"D x 25.5"H |
| Product Color: | White |
| Finish Surface Treatment: | Brushed |
| Product Frame Type: | Metal |
| Product Material: | Stainless Steel |
| Product SKU: | BST3004A |
| Product UPC: | 195058108768 |
| Product Assembly: | No |
| Brand: | Safavieh |
Additional information
Care Instructions - Leather surfaces should be dusted regularly with a dry or slightly damp, soft cloth. Avoid using saddle soap or other cleaners.Returns & Exchanges
Non-returnable.
Damaged items will be replaced.
See full return policy
























